9 inspiracji - styczeń

26 sty 2017
9 inspiracji, linki, linkowe party, polecenia, blogi, słowiański internet, religie
Będzie dużo spraw religijnych różnych wyznań.

Blogowe

Na początek fanatyzm x 2 i pisanie.
 1. - Skandal! We Wrocławiu powstanie pierwsza w Polsce pogańska świątynia na Tenete Traditiones. Skandalem to jest ten wpis. Jesteśmy ludźmi. Z tego, że jesteśmy ludźmi, coś wynika.
  1. Mamy prawo do wolności myśli, sumienia i wyznania, możemy być rodzimowiercami.
  2. Mamy prawo do wolności korzystania z dóbr kultury i ich wytwarzania (budynek i religia mieszczą się w szerszym rozumieniu dóbr kultury).
  3. Mamy prawo do bezpieczeństwa, a spłonięcie świątyni w nie uderza (poparzenie nie jest bezpieczne).
  4. Jest zakaz dyskryminacji przy korzystaniu z praw i wolności EKPC.
  My, jako rodzimowiercy, w żaden sposób nie łamiemy prawa poprzez religię, więc mamy zarejestrowane związki wyznaniowe i też stawiamy sobie odpowiedni budynek. Jesteśmy przecież u siebie. Dlaczego więc pojawiają się groźby karalne, gdy tylko robimy coś normalnego, co robią wyznawcy innych religii, także tej, przez którą należy nam spalić świątynię? Plenią się te religie pokoju.
  OD REDAKCJI TENETE TRADITIONES: Wszystko co pogańskie należy unicestwić! Tylko jedna, prawdziwa, Święta Wiara Rzymsko-Katolicka może przynieść tej ziemi pokój, a nasze dusze doprowadzić do wiecznego zbawienia. DEUS VULT !!!
  A reklamuję to, bo bycie dupkiem należy piętnować. I przepraszam normalnych czytelników za łopatologię, ale mam nadzieję, że redakcja TT też tu zajrzy. Czego się spodziewać, gdy zdarzyło im się już kłamstwo oświęcimskie?
 2. - „Prowadziła mnie ręka Boga” – skutki zbyt żarliwej wiary - wpis na Życiowej Drodze. Tym razem sam wpis nie jest skandalem, ale opowiada o skandalicznych sytuacjach. Rzecz o mormonach, poligamii, przemocy na tle religijnym i innych nieprzyjemnych sprawach. Głównie o fanatyzmie.
 3. - Bluzg w druku - wpis o pisaniu na blogu Partyzantka. Czyli jak kląć porządnie.

Słowiańskie

Dalej w temacie religii, tym razem święta i kosmologia.
 1. Licho nie śpi - opowiadanie na Słowianie tworzą. W sumie słabe, przerysowane, tandetne stereotypy w akcji, można by poprawić styl, a nasi bogowie mają innowierców w poważaniu zamiast ich zabijać... Sama strona jest jednak warta udostępnienia, a na to opowiadanie trafiłam najpierw.
 2. - Pogańskie warstwy tradycji bożonarodzeniowych - na stronie Gniazda czyli link o miesiąc do tyłu. Powinno to wszystko okrążać internety w listopadzie, wtedy bym zdążyła.
 3. - Motyw axis mundi i święte gaje jako elementy szamanizmu u Słowian w średniowieczu - znalazłam to wśród starych linków. Ciekawy artykuł na tematy z tytułu. 

Artystyczne

Tym razem multimedialnie, gdyż pojawia się opowiadanie, muzyka i film.
 1. - The Oldest Known Melody (Hurrian Hymn no.6 - c.1400 B.C.) - to jest niesamowite. Czytanie czegoś bardzo starego, słuchanie starożytnej muzyki jest wyjątkowym przeżyciem bo pozwala nam na kontakt z ludźmi, którzy żyli tak dawno temu, których świata nie znamy, którzy myśleli zupełnie inaczej. A ta melodia jest piękna.
 2. - Begotten - film koniecznie trzeba było obejrzeć. Kolejny link religijny. 
 3. - Wiccan Veiling - tablica pinterestowa Danie, autorki Primordial Willow. Nagle średniowieczne zakrywanie włosów przez mężatki staje się nie tylko rozsądne i ciekawe, ale niesamowicie piękne. Rozważę.

Na Idąc przez las

Linkowe party

Zasady linkowania:
 • Linki umieszczamy w komentarzu
 • Można umieścić maksymalnie dwa linki - jeden do własnego wpisu lub bloga, jeden do cudzego wpisu lub bloga
 • Można dodawać linki aż do pojawienia się następnego wpisu z tej serii, a 9 inspiracji pojawia się w każdy ostatni czwartek miesiąca
 • Komentarz, którego treścią będzie jedynie link zostanie usunięty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz