O mnie

Cześć, jestem Sławomira, Słowianka z artystyczną duszą. Moje imię oznacza osobę, która zdobywa chwałę (sławę) przez pokój (mir). Zatem imię mam znacznie bardziej przyjazne niż powinnam. Jednak jestem pacyfistką. Mam 20 lat, mnóstwo książek do przeczytania i parę marzeń do spełnienia. Kocham wszystko, co słowiańskie i ta pasja jest tematem tego bloga. Wraz z moją twórczością.
To blog dla osób ciekawych świata i szukających inspiracji. Znajdziesz tu moje dzieła, tę wiedzę, którą mam i zachętę do szukania dalej. Wiem, że o naszych korzeniach można i trzeba mówić więcej niż na odwal się informują w szkołach, więc to robię. Nie znoszę zaś dowartościowywania się bzdurami historycznymi ani zupełnego zamykania się w swoich słowiańskich tematach, dlatego piszę także o innych religiach i o historii bez jej upiększania. Jest też miejsce na lżejsze artykuły o Słowianach, takie do czytania przy kawie. 

Piszę stale od szóstej klasy podstawówki, wcześniej w nieuporządkowanych zrywach zaczynałom opowiadania. Pierwsze opublikowane opowiadania pojawiało się na blogu Mniej doskonali od lipca 2014 do lutego następnego roku. Idąc przez las powstało w końcu kwietnia roku 2015, gdy chciałom po prostu podzielić się rysunkami i miałom coś do powiedzenia na niektóre tematy. Blogowanie jest moją pasją i uwielbiam pisać posty. Dzięki temu zajęciu nauczyłom się HTML i CSS, coraz lepiej radzę sobie literacko. Rysunkiem zajmuję się odkąd pamiętam, przez długi czas uczęszczałom na zajęcia plastyczne. Uczyłom się również rysunku architektonicznego, co dało mi możliwość popisywania się rysunkami z poprawną perspektywą.
Parę lat temu nawróciłom się na rodzimą wiarę. Bardzo wiele zmieniło to w moim życiu. Dzięki rodzimowierstwu mam wskazówki pozwalające znaleźć najlepszy dla mnie sposób życia. Zaczęłom przywiązywać większą wagę do troski o środowisko, jako animistka po prostu muszę, mam dość silny kontakt z bogami, pojawiła się większa motywacja do osobistego rozwoju. Dzięki religii jestem osobą bardziej zaangażowaną w czynienie świata dobrym. Miałom to robić jako lekarka, ale po pierwszym roku studiów zmieniam lekarski na politologię.
Na Idąc przez las wyżywam się artystycznie, opowiadam o moich bardziej humanistycznych zainteresowaniach i dzielę się przemyśleniami.

Zdumiewa mnie świat, na który jeszcze i mam nadzieję, że to się nie zmieni, patrzę oczami dziecka. Żyję slow, jestem krukiem i gorszę ludzi lewackimi poglądami.

Fakty o mnie

Czego jeszcze o sobie nie powiedziałom, a co możecie chcieć wiedzieć.
 • rocznik 1998;
 • INTJ;
 • jestem niebinarne, używam rodzaju nijakiego, akceptuję rodzaje męski i żeński
 • anarchizm = komunizm, queeranarchizm, anarchafeminizm;
 • z miasta Łodzi się pochodzi;
 • człowiek-orkiestra: rysuję i maluję, robiłom w glinie, czasami coś dujitjorselfuję, tańczę, śpiewam, piszę, koduję;
 • szkoda, że nie mogę zmienić religii, by nie natykać się na prawaków-rodzimowierców;
 • uwielbiam bibliografie i przypisy;
 • wielbię dziewiątki, bo matematyka;
 • mam na pintereście ukrytą tablicę z artykułami naukowymi, które udowadniają, że panseksualność (jestem panseksualne) ani żadna inna orientacja nie jest chorobą, historycznymi i biologicznymi argumentami za równością płci, kontrargumentami na większość standardowych stwierdzeń anty-choice, dowodami na skuteczność szczepionek i w ogóle zapleczem do większości kontrowersyjnych spraw;
 • banuję ludzi, którzy zaczęli dyskusję na jeden z tego rodzaju tematów i nie mieli przyszykowanych źródeł... weź to pod uwagę zanim zaczniesz dyskusję;
 • sXe.

Brak komentarzy: