O mnie

kruk, ptak, awatar, zieleń, trawa, Kruczynka
Cześć, jestem Sławomira, Słowianka z artystyczną duszą. Moje imię oznacza osobę, która zdobywa chwałę (sławę) przez pokój (mir). Zatem imię mam znacznie bardziej przyjazne niż jestem. Jednak jestem pacyfistką. I strzygą. Mam 18 lat, mnóstwo książek do przeczytania i parę marzeń do spełnienia. Kocham wszystko, co słowiańskie i ta pasja jest tematem tego bloga. Wraz z moją twórczością.
Piszę bloga dla osób ciekawych świata i szukających inspiracji. Dzielę się tu swoimi dziełami, próbuję przekazywać tę wiedzę, którą mam i zachęcać do szukania dalej. Wiem, że o naszych korzeniach można i trzeba mówić więcej niż na odwal się informują w szkołach, więc to robię. Nie znoszę zaś dowartościowywania się bzdurami historycznymi ani zupełnego zamykania się w swoich słowiańskich tematach, dlatego piszę także o innych religiach i o historii bez jej upiększania. Jest też miejsce na lżejsze artykuły o Słowianach, takie do czytania przy kawie. Jeśli pijesz kawę, bo ja nie.

Idąc przez las powstało w końcu kwietnia roku 2015, gdy chciałam po prostu podzielić się rysunkami i miałam coś do powiedzenia na niektóre tematy. Blogowanie jest moją pasją i uwielbiam pisać posty.

Moje motto życiowe:
Zawsze walcz o to, w co wierzysz.
A wierzę w bogów i w wolność oraz że uprzedzenia są głupie. Że świat można zmieniać, zaczynając od siebie. Wierzę też, że należy podążać za marzeniami, być uczciwym i nikogo nie krzywdzić, bo jedynym złem jest czyjaś krzywda. Że bogactwo naszego świata należy chronić – i mam tu na myśli zarówno ochronę przyrody, jak i ochronę języków, gwar, które w Polsce traktowaliśmy jakby były wieśniackie (sama mówię gwarą właściwą dla pewnego dużego miasta), religii i narodów, które wymierają. Lub ktoś bardzo chce, żeby wymarły.

Zdumiewa mnie świat, na który jeszcze i mam nadzieję, że to się nie zmieni, patrzę oczami dziecka. Żyję slow, jestem politeistką. Podobno bywam bezczelna, ale tak naprawdę to szczerość. 
introwertyczka, osobowość analna, kreatywna, politeistka, strzyga, feministka, pacyfistka, las, biały kruk,
Sławomira Belica, blogerka, różowe włosy, tatuaż, las, autoportret
Wbijam na fanpage

Brak komentarzy: