Zacznij tutaj

Witaj na moim blogu. Cieszę się, że tu jesteś.
Jestem Sławomira, a Idąc przez las powstało z chęci dzielenia się swoją twórczością. Piszę je z myślą o czytelni(cz)kach, które kochają wszystko, co słowiańskie, chcą poznać swoje korzenie, szukają inspiracji i fascynuje je otaczający świat. Jest to też swoisty megafon rozpropagowania ważnych dla mnie tematów i moich przekonań. 
Przejrzyj, co mogę ci zaoferować. Nie są to wszystkie posty z każdej kategorii – to znajdziesz w Spisie Rzeczy – ale jest to zbiór tych moim zdaniem najlepszych. Jeśli interesuje cię, kim jestem przeczytaj O mnie, a warunki współpracy są w zakładce Współpraca. Bloga możesz obserwować dzięki newsletterowi.
Miesięczne podsumowania pojawiają się w ostatni czwartek miesiąca jako 9 inspiracji.

Kreatywnie

Najbardziej rozbudowana kategoria, licząca 3 podkategorie. Z kategorii Rysunki warto zobaczyć: smoki (1, 2) lub interpretacje piosenek (Wilki, Budka Suflera, Europe). Z projektu zielnik warto zobaczyć dziewannę wielkokwiatową, marzannę barwierską i jemiołę pospolitą. Zaś z Opowiadań polecam Księgę Istoty Rzeczy, może cię też zainteresować baśniowy cykl o Jaśku z Mojmirowic. Z kategorii DIY polecam posty o zeszytach (1, 2) i tę bransoletkę. Oprócz tego trafiają tu fotografie – warty zobaczenia jest Świetlisty las.

Słowiańsko

Przyznaję, że to najważniejsza dla mnie kategoria i dobre miejsce dla czytelnika, by dowiedzieć się czegoś o swoich korzeniach. Od religii, poprzez języki i historię po kulturę. Czasami trafiają tu posty o głagolicy, ale także tradycyjne DIY – drapanki. Możesz też ponarzekać, że tak mało osób się tą tematyką interesuje – Słowiańskość dla laika. Ewentualnie przeczytaj o tym, dlaczego rodzima wiara to religia życia. Warto przeczytać:
Języki
Rodzima wiara
Słowiańsko

Religie

Religie i wierzenia całego świata fascynują mnie od zawsze. Na początek przeczytaj słowniczek przydatnych pojęć, może cię też zainteresować totemizm. Jeśli szukasz czegoś o chrześcijaństwie prawdopodobnie się zawiedziesz, gdyż niewiele o nim piszę, jednak zaratusztrianizm doczekał się opracowania. Możesz też przeczytać, jakie książki miały na mnie wpływ. Albo zdiagnozować u siebie animizm. Polecam ci:

Historia

Znajdziesz tu posty o przeszłości Słowian, trochę historii religii, a także posty z zebranymi datami z różnych okresów jak i posty opowiadające jakiś fragment historii w możliwie ciekawy sposób. Wydzieliłam kategorię heraldyki i starożytności. Warto przeczytać:
Heraldyka
Starożytność
Historia

Przemyślenia

Tu znajdziesz posty subiektywne, w których wyróżniam podkategorie:
Prywata
Blogosfera
Przemyślenia

Inne

Do tej kategorii należy wszystko, co nie pasuje do pozostałych kategorii.
Podoba ci się mój blog? Zapisz się na newsletter, by dostawać informacje o nowych wpisach.
Chcę newsletter

Oprócz Idąc przez las stworzyłam swego czasu bloga Mniej Doskonali, gdzie opublikowałam opowiadanie.
wyślij wiadomość na facebooku, e-mail lub napisz na gg - odpowiem
Pisząc pewien post w formie pytań i odpowiedzi, pomyślałam sobie, że fajnie by było, gdybym miała ankietowanych – jak w familiadzie – podrzucających kolejne pytania. Myślę, że to całkiem fajny pomysł. Jeśli masz pytanie i uważasz, że dam radę odpowiedzieć – wysyłaj, a ja napiszę post. I oddzielną odpowiedź.