9 inspiracji - grudzień

29 gru 2016
9 inspiracji – grudzień, ciekawe linki z innych blogów, słowiańskie newsy, sztuka i artystyczne treści
Spóźnione linki do postów nie-świątecznych.

Blogosfera

Udało mi się wyrwać trochę perełek pośród powodzi postów o pomysłach na prezenty. Jeden wpis i tak jest o prezencie, ale to nadal perełka.
 1. - Łatwiej znosić siniaki niż prawdę - anonimowe wyznanie które musicie przeczytać, pojawiło się na blogu Kiciputek.
 2. - Fejsikowo, czyli kiczowate obrazki o rodzinie - tekst na blogu Czarowniczo..., bo tym razem w blogowej części inspiracji same mądre i poważne rzeczy.
 3. - Nie kupuj mu tego, bo to obciach dla chłopca! - na blogu Pani Miniaturowa kolejne mądre i ważne rzeczy, czyli niepotrzebne genderyzowane zabawki. Nawet klocki lego są dla chłopców, a modelina dla dziewczynek.

Słowiańsko

Trochę Welesa, trochę chtonicznie, trochę miałam rację, gdy stwierdziłam, że u mnie chtoniczność dominuje. To chyba powinno być bardziej w równowadze, ale teraz jest zima, jestem usprawiedliwiona.
 1. - Славянский интернет-магазин - kolejny świetny profil na instagramie.
 2. - How god of old religion became saint of new one – the mysterious cult of st. Nicholas on Rus to artykuł na Slavic Paganism & Witchcraft
 3. - Nadchodzą Szczodre Gody. Jak wystroić dom i co zamiast choinki? Artykuł z Duchtyni. Teraz już za późno, ale wszystko wskazuje, że rodzimowiercy i tak przeczytali wcześniej, a nie sądzę, by głównie oni mnie czytali. 

Artystycznie

Znowu literatura + biżuteria jeszcze.
 1. Książki, które wyciągną cię z dołka cz.I - Sieczkarnia
 2. - Kolory w heraldyce - tu jest rozpiska, jak się szrafuje mniej popularne tynktury, w tym pomarańczową i brązową. Dużo wiedzy, polecam przeczytać. No i konieczne ostrzeżenie. Uwaga, rosyjski.
 3. - 13 Księżyców na blogu Agi Sobel. Strona nieaktualizowana już dwa lata, ale księżyce zachwycają, podobnie jak wiersze polecanej tu już Agnieszki Cupak.  

Na Idąc przez las

Linkowe party

Zasady linkowania:
 • Linki umieszczamy w komentarzu
 • Można umieścić maksymalnie dwa linki - jeden do własnego wpisu lub bloga, jeden do cudzego wpisu lub bloga
 • Można dodawać linki do pojawienia się następnego wpisu z tej serii, a 9 inspiracji pojawia się w każdy ostatni czwartek miesiąca
 • Komentarz, którego treścią będzie jedynie link zostanie usunięty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz