Compelle Intrare

14 kwi 2016
Ukrzyżowanie El Greco
Było to całe nawracanie pogan, bo racja chrześcijan jest najlepsza. Największe barbarzyństwa są popełniane w imię religii pokoju i miłości. Nawrócenie pogańskiej Europy uważam za jedną ze zbrodni dokonanych na ludzkości. Żeby było zabawniej, nikt za nią nie odpowiedział.
Kiedyś zastanawiałam się, co z chrześcijaństwem jest nie tak. W końcu tylko islam i chrześcijaństwo miały w zwyczaju nawracać niewiernych. Co łączy te religie? Monoteizm. Chwila, żydzi to też monoteiści, poza tym ten monoteizm chrześcijan jest mocno umowny. No co jest nie tak? Przecież zadufanie w sobie nie mogło dosięgnąć tylko jednej religii. Ale jednak tak się stało. Przecież czy możecie sobie wyobrazić buddystów, którzy najeżdżają hinduistów i konfucjanistów, bo tylko buddyzm jest dobry? Zwłaszcza, że buddyści mają zakaz przemocy?
Chwila, chrześcijanie też mają zakaz zabijania.
I wreszcie znalazłam rozwiązanie. Znalazłam je, znalazłam!
Mogę powiedzieć, czemu chrześcijaństwo i islam nie są normalne. Tak, przyczyna nienormalności islamu też się wyjaśniła. Mahomet przecież nawiązywał do chrześcijaństwa, a Jezus jest prorokiem.
I to Jezus kazał przymuszać pogan do przyjęcia chrześcijaństwa.
16 Jezus mu odpowiedział: Pewien człowiek wyprawił wielką ucztę i zaprosił wielu. 17 Kiedy nadszedł czas uczty, posłał swego sługę, aby powiedział zaproszonym: Przyjdźcie, bo już wszystko jest gotowe. 18 Wtedy zaczęli się wszyscy jednomyślnie wymawiać. Pierwszy kazał mu powiedzieć: Kupiłem pole, muszę wyjść, aby je obejrzeć; proszę cię, uważaj mnie za usprawiedliwionego. 19 Drugi rzekł: Kupiłem pięć par wołów i idę je wypróbować; proszę cię, uważaj mnie za usprawiedliwionego. 20 Jeszcze inny rzekł: Poślubiłem żonę i dlatego nie mogę przyjść. 21 Sługa powrócił i oznajmił to swemu panu. Wtedy rozgniewany gospodarz nakazał słudze: Wyjdź co prędzej na ulice i zaułki miasta i wprowadź tu ubogich, ułomnych, niewidomych i chromych. 22 Sługa oznajmił: Panie, stało się, jak rozkazałeś, a jeszcze jest miejsce. 23 Na to pan rzekł do sługi: Wyjdź na drogi i między opłotki i zmuszaj do wejścia, aby mój dom był zapełniony. 24Albowiem powiadam wam: żaden z owych ludzi, którzy byli zaproszeni, nie skosztuje mojej uczty. 
Łk 14
To te słowa były usprawiedliwieniem dla tego całego zła. (Łacina: Compelle Intrare)
Jezus opowiedział dużo przypowieści, a w jego micie - i w całej mitologii chrześcijańskiej - krew jest ważna:
  • jedna z postaci komunii
  • cała ta przelana krew na krzyżu
Zatem słowa, które Nietzsche wkłada w usta Zaratustry dobrze go opisują:
Kto krwią i przypowieściami pisze, nie chce, by go czytano, żąda, by się go na pamięć uczono. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz