Satanizm - pytania i odpowiedzi

16 cze 2016
fakty i mity na temat satanizmu, religie, bunt, La Vey, Biblia Szatana
Denerwuje mnie czytanie kłamstw o satanizmie, zwłaszcza że identyfikuję się z tą filozofią. I nie zrobiłabym krzywdy kotu, nie gwałcę dziewic – brak odpowiedniego do tego narządu jest wystarczającą przeszkodą – nie chodzę na msze czarne, białe ani w kratkę, nie czczę Szatana i nie wierzę w jego istnienie. Katolicy – zajmijcie się wyznawaniem swojej religii, bo jak tylko zaczynacie się wypowiadać na temat satanizmu, to źle się dzieje. Media – przestańcie opowiadać kłamstwa. Szarzy ludzie - zrozumcie, że media kłamią. I katoliccy pogromcy szatanistów też kłamią.

Satanizm

Postanowiłam opowiedzieć o satanizmie w formie pytań i odpowiedzi.
 1. Czy satanizm to kult Szatana?
  Nie. Szatan to symbol. W biblii wypowiedział JHWH posłuszeństwo, był pierwszym indywidualistą. Szatan to właśnie indywidualizm, bunt, amoralizm, racjonalizm i hedonizm. Każdy, kto wierzy w Szatana jak z biblii jest żydem bądź chrześcijaninem, a nie satanistą. 
 2. Czy satanizm to religia?
  Jest na granicy filozofii i religii, moim zdaniem jest bardziej filozofią. Choć nie ma sensu się kłócić o to, czym jest, więc się nie upieram.
 3. Jaka jest filozofia satanistyczna?
  Pozwól mi użyć paru mądrych słów. Indywidualizm, amoralizm, racjonalizm, hedonizm, nihilizm, odpowiedzialność, wolność
 4. Skoro satanizm to filozofia, czy satanista może wyznawać religię?
  Tak. Nie ma żadnego powodu, by nie postępował zgodnie z zasadami religii, która mu odpowiada.
 5. Czy sataniści mają swoją biblię?
  La Vey napisał Biblię Szatana, której tytuł powinien być przetłumaczony jako Biblia satanistyczna. Słowo biblia ma tu znaczenie nie święta księga, ale mniej więcej to, co miała na myśli nauczycielka mówiąc: Podręcznik to wasza biblia. Sataniści inspirujący się La Vey'em i ci należący do Kościoła Szatana ją znają, wielu innych też. Jednak nie jest ona czymś takim jak biblia dla chrześcijan. Ale dobra książka, polecam.
 6. Czy satanizm ma zasady?
  Tak, jedną. Brak zasad.
 7. Czy sataniści są moralni?
  Nie mają ustanowionych zasad, więc czynią to, co uważają za odpowiednie w danej sytuacji.
 8. Czy satanista może zgrzeszyć?
  Dziewięć grzechów satanizmu, też inwencja La Veya: głupota, pretensjonalizm, solipsyzm, konformistyczna stadność, ograniczenie, niepamięć historii Ducha, bezkompromisowa duma, brak wrażliwości estetycznej i megalomania. Wymyślił też zasady, które nawet warto przestrzegać w społeczeństwie nie tylko satanistów. Część z nich większość ludzi uznaje, innych nie, a szkoda (np. pierwsza zasada). Przeczytaj: grzechy, zasady, 9 twierdzeń. No, ale nie każdy satanista to fan La Veya. 
 9. Jakie są rodzaje satanizmu?
  Jest ich tyle, co satanistów, więc w żaden sposób tego nie opowiem. Generalnie są racjonaliści (jak w CoS) i okultyści (jak w ToS).
 10. Od jak dawna istnieje satanizm?
  W 1966 La Vey zakłada Kościół Szatana. To jedyna data, którą można uznać za początek satanizmu.
 11. Czy satanizm stoi w opozycji do chrześcijaństwa?
  Tak. Ich założenia są ze sobą sprzeczne. Chrześcijaństwo nakazuje dbać o innych, satanizm nakazuje dbać o siebie, chrześcijaństwo zakazuje i nakazuje, satanizm to religia wolności, chrześcijaństwo potrzebuje jak najwięcej wyznawców, satanizm jest elitarny. Gdy Jezus mówi: gdy ktoś uderzy cię w policzek, nadstaw i drugi, La Vey powiada: gdy ktoś uderzy cię w policzek, trzaśnij i jego.
 12. Czy sataniści praktykują magię?
  Niektórzy.
 13. Jaka to magia?
  Chaosu, sygile, serwitory, okultyzm, magia ludowa, pewnie i inne.
 14. Czy sataniści zabijają ludzi i zwierzęta, torturują je, gwałcą kobiety?
  Nie. La Vey swoje rytuały legalnie pokazywał w telewizji – myślisz, że pozwolono by mu zabić kogoś na wizji? Za te pogłoski odpowiadają księża. Żyjąc w celibacie nie mogli akceptować swoich seksualnych pragnień i dziwnych fantazji, dlatego przenieśli je na grupę znienawidzoną i grzmieli z ambony o strasznych czarnych mszach satanistów. Wkrótce znalazły się zbuntowane dzieci, które pomyślały, że to, przed czym ksiądz ostrzega jest całkiem fajne i trzeba spróbować. Katolik wypowiadający się na temat satanizmu przynosi więcej szkody niż pożytku.
 15. Czy satanista musi uczestniczyć w czarnych mszach?
  Patrz: punkt 6. Satanista nic nie musi.
 16. Czy sataniści muszą słuchać metalu?
  Punkt 6.
 17. No to czemu sataniści słuchają metalu?
  W metalu są satanistyczne teksty, a fajnie posłuchać czegoś, z czym człowiek się zgadza. A poza tym, jak tu nie kochać Kostrzewskiego?
 18. Czemu sataniści ubierają się na czarno?
  Nie wszyscy to robią. A ci, którzy już chodzą w czerni, lubią to, dobrze wyglądają w czerni, śmieszą ich babcie, które wykonują znak krzyża na ich widok albo noszą ten czerń z przyzwyczajenia po czasach bycia złym zbuntowanym gimbem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz