(Nie)kochani katole

23 cze 2016
biblia, religia, katole, katol, katolicyzm, chrześcijaństwo, ateizm, bzdury, inne religie a katolicyzm, sekta, szatanizm, satanizm; źródło: Unsplash
Ogromną ilość bzdur na temat wielu religii, nie tylko własnej, rozpowszechniają katole. Odróżniam tu katola od katolika. Czasami nie wiem, czy śmiać się, czy płakać, gdy mówią te swoje mądrości i nie przemawiają do nich sprzeczne z nimi fakty.
 • Hinduizm to nie religia. Buddyzm też nie. Islam tym bardziej. A prawosławie to sekta.
  A co to religia? Nie wiesz? No to jak oceniasz?
  Prawda jest taka, że definicji religii jest wiele, a katol zwykle nie zna nawet jednej. Religię zaś uznaje za tytuł szlachecki nadawany za bycie wyjątkowo popularnym w jego wiosce. Żeby było zabawniej, z wymienionych definicję religii spełniają moim zdaniem wszystkie. Tu są różne definicje, z tym, że np. ta Hobbesa jest beznadziejna.
 • Ich religia czerpie wiele z pogańskiej wiary, a nasza nie!
  A podrzuć takiemu parę faktów o jego religii, to zostaniesz sługą Szatana.
 • Polak musi być katolikiem.
  Może. Złota wolność, na słowo musi jest jedynie gest Kozakiewicza.
 • W coś trzeba wierzyć!
  Tak, a ateistom po prostu nie chce się chodzić do kościoła albo się im w dupie poprzewracało od bogactwa. Od stężenia zadufania w sobie i głupoty w tym stwierdzeniu myślącemu człowiekowi może się zrobić słabo.
 • Lalki, maskotki, zabawki firmy X to dzieło Szatana, mają zły wpływ na dzieci.
  Freud się we mnie odzywa! Jakie skryte pragnienia, nieakceptowane przez superego, budzi ta zabawka?
 • Politeizm, animizm, szamanizm są głupie i prymitywne.
  A tylko biała rasa indoaryjska umie tworzyć kulturę i dlatego musimy sobie podporządkować dzikich barbarzyńców. Nie chce mi się pisać, co w tym dumnym stwierdzeniu jest nie tak. Ale dobra. Do słowa głupie się nie odniosę, ale:
  Prymitywny:
  1. będący na niskim poziomie rozwoju, np. prymitywny człowiek; pierwotny;
  2. świadczący o zacofaniu, niskim poziomie rozwoju, np. prymitywne narzędzie;
  3. o człowieku: odznaczający się niską inteligencją, brakiem kultury; ograniczony, chamski, prostacki;
  4. świadczący o niskiej inteligencji, braku kultury, np. prymitywny dowcip; prostacki, chamski, trywialny;
  5. związany z prymitywizmem w sztuce
  3 i 5 nie znajdują tu zastosowania. 1, 2 i 4 są po pierwsze wartościujące i to jest głupie. Po drugie, powiesz o starożytnej Grecji, że była na niskim poziomie rozwoju? Albo że Rzym był zacofany? Że politeizm Hindusów świadczy o ich braku kultury? A powiesz o monoteistycznych, a więc nie prymitywnych, państwach np. arabskich, postkomunistycznych, Ameryki Południowej lub Afryki, w których monoteizmy nieźle się trzymają, że są super rozwinięte, na wysokim poziomie rozwoju i kulturalne?
 • Pogaństwo to s(z)atanizm.
  A katolicyzm to obraza wobec Swaroga. Zaś piekło leży obok Narnii. Te wszystkie zdania mają tyle samo sensu.
 • Przed chrześcijaństwem nie było w Polsce religii.
  Pewnie, bo Słowianie jako jedyny lud na świecie są niezdolni do zadania pytania o sens życia, powstanie świata i tamten świat.
 • 24 grudnia tylko my możemy świętować, inni nas naśladują.
  Szkoda, że naśladowali was zanim zaczęliście cokolwiek robić. Inni umieją w swojej mitologii wskazać sens chrześcijańskich zwyczajów.
 • Nie chodzisz na religię?! Jak weźmiesz ślub?
  W USC. Jak będę chciała, to w białej sukni. I nie mów mi, że nie mogę mieć równie ładnego ślubu. Jak sobie wymarzę, to znajdę sobie jakiś ładny pałacyk i zapłacę właścicielom i urzędasowi z USC, żeby mieć tam ślub księżniczki. Albo polecę na Hawaje w tym samym celu.
 • Katolicy wymyślili szpitale.
  Pierwsze szpitale chrześcijan powstały zanim prawosławie i katolicyzm się oddzieliły, na terenie, który potem był częścią świata prawosławia. Pierwsze szpitale w dzisiejszym rozumieniu tego słowa stworzyli muzułmanie, pierwsze szpitale w innym tego słowa rozumieniu istniały przed chrześcijaństwem.
 • Krucjaty były dobre, sprawiedliwe i potrzebne.
  Jakakolwiek potrzebna wojna to dla mnie abstrakcja. Ale ok, uznajmy, że może być dobra wojna. Taka pewnie jest wojna obronna. Czy chrześcijanie przybywając z odległych krajów bić muzułmanów, bronili swych odległych krajów?
 • Judaizm nie ma  nic wspólnego z chrześcijaństwem.
  Tu jest trochę sensu, bo JHWH wydaje się nieco odległy od Trójki, ale pochodzenie chrześcijaństwa jest jednoznaczne.
 • Żydzi zabili Jezusa!
  Tak naprawdę to Francuzi. Rzymianie raczej nie krzyżowali, wysyłali do tego jakichś ludków z barbarzyńskich, ich zdaniem, plemion. I podobno wówczas byli w Palestynie Gallowie, którzy się tym mogli zająć. A w zasadzie, to choć Jezusa zabili Francuzi, to rozkaz wydali Rzymianie, na prośbę Żydów, a Żydzi zrobili to, bo prawa żydowskie nie zgadzały się ze słowami Jezusa, zaś żydowskie prawa pochodziły od JHWH. To JHWH jest winny śmierci Jezusa.
 • Ateista nie ma na czym oprzeć moralności, dlatego jej nie ma.
  A katolowi powiedziano, że coś jest złe, nieważne dlaczego, a jak się to zrobi, to trzeba o tym opowiedzieć facetowi w czerni i  się pomodlić, potem jest spokój. Albo postarać się o odpust zupełny. Co zaś ma ateista? Własny rozum. Wie, czemu złe jest złe. I nie może nawet dokonać rytualnego oczyszczenia z grzechu, może z nim tylko żyć. Oczywiście, ateista też może nie mieć normalnych zasad moralnych tak jak chrześcijanin może grzeszyć. 
 • Kościół zawsze (wstaw cokolwiek).
  Kościół się zmieniał. W zasadzie, wątpię, bym mogła znaleźć w jego nauczaniu rzecz, od której w pewnym momencie nie odszedł. Raz płód to część ciała matki aż do pewnego momentu ciąży (dziewczyny dostają duszę później, zostawię to bez komentarza), potem nagle trzeba go chronić od poczęcia, choć w biblii spędza się płód na próbę (Lb, 5, 11-31), raz seks jest tolerowalny tylko gdy jego celem jest spłodzenie dziecka, potem małżonkowie mogą się sobą cieszyć jak ludzie*... Moja ulubiona jest zmiana treści drugiego przykazania:
  4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja YHWH, twój elohe, jestem el zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwar­tego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego po­ko­lenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.
  Księga Wyjścia, 20
 • Biblia nie nakazuje zmuszania ludzi do przyjęcia jakiejkolwiek religii
  A compelle intrare katol nie zauważył, bo do biblii nigdy nie zajrzał.
 • Chrześcijaństwo nie nawołuje do przemocy, nie nawołuje do zabijania homoseksualistów, nie zachęca do dyskryminacji ludzi ze względu na płeć, religię czy orientację seksualną.
  Tak, kara śmierci za coś innego niż skrzywdzenie drugiego człowieka przecież nie jest przemocą.
  10 Ktokolwiek cudzołoży z żoną bliźniego, będzie ukarany śmiercią i cudzołożnik, i cudzołożnica. 11 Ktokolwiek obcuje cieleśnie z żoną swojego ojca, odsłania nagość ojca: będą ukarani śmiercią oboje, sami tę śmierć na siebie ściągnęli. 12 Ktokolwiek obcuje cieleśnie z synową, będzie razem z nią uka­ra­ny śmiercią: popełnili sromotę, sami tę śmierć na siebie ściągnęli. 13 Ktokolwiek obcuje cieleśnie z męż­czy­zną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli.
  ~Księga Kapłańska 20
 • Biblia nakazuje celibat księży
  Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, nieprzebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży? [...] Duch zaś otwarcie mówi, że w czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów. [Stanie się to] przez takich, którzy obłudnie kłamią, mają własne sumienie napiętnowane. Zabraniają oni wchodzić w związki małżeńskie, [nakazują] powstrzymywać się od pokarmów, które Bóg stworzył, aby je przyjmowali z dziękczynieniem wierzący i ci, którzy poznali prawdę.
  Pierwszy list do Tymoteusza 3:2-5,4:1-3
* Kopulacja tylko po to by mieć potomstwo to zezwierzęcenie, a uprawianie seksu dla przyjemności to cecha ludzka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz