Kruk i mysz

31 gru 2015 Brak komentarzy:
bajka, kruki, miłość, odrzucenie, obojętność, odmowa, złamane serce, kosz, dostanie kosza
Czasami trzeba odreagować.
  

Dwa słońca i znak

29 gru 2015 Brak komentarzy:
ziyo, piosenka, ilustracja, interpretacja, miłość, księżyce
Interpretacja piosenki Dwa słońca. Dołączam też dwie ilustracje do Pogańskiego znaku. Pierwsze to Ziyo, drugie to Wilki. Zespół Ziyo jest świetny, by się przy nim uczyć. Piosenka zaś chyba lepiej by wyglądała bez śladów stóp do szukania. Drugą musiałam interpretować dwa razy, raz jest coś w rodzaju przesilenia letniego, drugi raz ogień jako ten znak. Dość trudno wyjaśnić, na jakiej zasadzie powstają obrazy ilustrujące piosenkę, choć gdy narysowałam dla McGonagall Pieśń XXV Kochanowskiego, zarówno ona, jak i moi klasowi towarzysze szkolnej niedoli rozpoznali, co narysowałam. Zatem można powiedzieć, że ilustracje są czytelne. 
wilki, muzyka, piosenka, ilustracja, interpretacja, rysunki, kupalnocka, noc kupały, przesilenie letnie, pogaństwo, rodzimowierstwo, jarnocka, noc świętojańska, kwiat paproci, ogień, ogniska
wilki, muzyka, ilustracja, interpretacja, rysunek, piosenka, ogień, ognisko, czerń, symbol, znaki, symbolika, symbole

Kruki cz.2

27 gru 2015 Brak komentarzy:
dualizm, kontrast, kruk, kruki, czerń i biel, słońce, Grecja, Babilon, starożytność, chrześcijaństwo, astronomia, imiona
Kruki to dualizm. Dwoistość jest ważna, jeśli nie najważniejsza, dla ich zrozumienia.
  

Przesilenie Zimowe

22 gru 2015 Brak komentarzy:
zima, śnieg, niebo, jezioro, święta, przesilenie zimowe; źródło: kaboompics.com
Słońce wygrało z ciemnością. Słońce pokonało cień, jak moja mama przerobiła tytuł pewnej piosenki*. Wiecie, że kocham wilki? Wiecie.
  

Dlaczego nauczyciele z gimnazjum są hardcore'ami?

20 gru 2015 Brak komentarzy:
szare drzewo, rysunek, gimnazjum, nauczyciele, ołówek
Nie dlatego, że wytrzymują z młodzieżą. Dlatego, że spadli z najwyższej gałęzi drzewa i przeżyli upadek, na który zgodzili się jedynie po to, by zupełnie niewdzięczna młodzież wspięła się o jedną gałąź wyżej.
  

O królu Nieznamirze

17 gru 2015 Brak komentarzy:
stela Urnammu, Sumer, drabina, magia, baśń, fantasy, Jaśko z Mojmirowic
stela Urnammu, ze strony sumerianshakespeare.com
Wybrałam tę stelę na ilustrację, gdyż ta drabina mnie rozwala. Tak często mówi się o perspektywie pasowej, to co jest wyżej, to jest dalej. Albo o historyjkach, kolejne pasy to kolejne wydarzenia. A ta drabina została jako jeden z nielicznych elementów płaskorzeźby, chyba tylko po to, by wyśmiać takie interpretacje pasów. Ale tak, drabina pojawia się w nowej baśni o Zbyszku. Zapraszam do czytania.
  

Kobiecość

15 gru 2015 Brak komentarzy:
Fenomen trójjedynej bogini mnie zadziwia. Każdy o niej słyszał, niby jest taka uniwersalna, dziewica, matka oraz starucha... a skąd to właściwie się wzięło, to trudno mi powiedzieć. U Celtów były potrójne boginie dość ważne. Ale mało realizują to dziewictwo, matczyność i starość. Norny to bardziej ta idea. Rodzanice zaś są za mało ważne i ogólnie nie takie.
  

Trzynasty grudnia

13 gru 2015 Brak komentarzy:
rocznica wprowadzenia stanu wojennego, zapal światło wolności, 19:30, świeca
ipn.gov.pl

Rozdział V

10 gru 2015 Brak komentarzy:
 fantasy, filozofia, magia, magiczna, fantastyka, idea, Platon
Oto i rozdział V.
  

Slovo

8 gru 2015 Brak komentarzy:
slovo-drzewo
Zaczynam od moich ulubionych drzew, choć pisałam o pierścionkach. Pierścionek w kształcie tej bukwy jednak też jest. 
slovo-pierścionekslovo-góra

Nominacja, odpowiedzi i pytania

6 gru 2015 Brak komentarzy:
liebster blog awards, blogowanie, 2015, graficzny kreator scen
Nominowała mnie Ania Należyta z bloga Dziwna ale fajne. Serdecznie jej za to dziękuję, choć miałam mały problem z wyborem blogów i wymyśleniem pytań.
  

Rozdział IV

3 gru 2015 Brak komentarzy:
 fantasy, filozofia, magia, magiczna, fantastyka, idea, Platon
Mam zaszczyt przedstawić rozdział czwarty.
  

Zeszyty nr 2

1 gru 2015 Brak komentarzy:
Kolejne zeszyty zostały przerobione. Trochę prościej. Sposób ten sam. Najfajniejszy jest zeszyt od biologii. Kiedyś, w podstawówce, się kolekcjonowało karteczki. Miałam jedną z takimi właśnie wielkimi kotami i postanowiłam je wyciąć. Do tego karteczka samoprzylepna - żadnego rysowania, nawet dla ludzi uważających, że nie umieją rysować dobry sposób. Z matmą też trudno zrobić coś źle, wystarczyło użyć cyrkla i zakładki indeksującej. A efekt chyba nawet lepszy niż z polskim, gdzie było trochę rysowania. Teczka na górze zaś była kolejnym przedmiotem z brzydką informacją o tym, jaka firma to wyprodukowała. Wolę informację, że to moja teczka.